TOGG yerli otomobil fabrikasıyla ilgili video paylaştı

 TOGG yerli otomobil fabrikasıyla ilgili video paylaştı

Türkiye’nin yerli otomobili için 5 büyük firma iş birliği ile kurulan TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) Gemlik’te kurulması planlanan ve gerekli onayları alan fabrikası ile ilgili video paylaştı.

TOGG, yeri otomobilin iki modelini 27 Aralık tarihinde düzenlenen bir etkinlik ile tanıtmıştı. Tanıtımın ardından ülkemizin içinden ve yurt dışından olumlu tepkiler aldı. SUV ve Sedan olmak üzere iki farklı kasa tipindeki araçlar için Bursa‘nın Gemlik ilçesinde bir fabrika kurulması kararı alınmıştı.

TOGG yerli otomobil – SUV

Toplam 22 milyar TL’lik bir yatırım olan yerli otomobil fabrikasının yapımına bu ay başlanacak. 2021 yılında fabrika açılacak ve üretimler başlayacak. Yerli otomobilin 2022 yılında yollarda olması bekleniyor.

TOGG yerli otomobil – Sedan

TOGG Yerli Otomobil Fabrikası İle İlgili Video Paylaştı

TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) resmi Twitter hesabından fabrika ile ilgili bir video paylaşıldı. Merakla beklenen yerli otomobil ile ilgili gelişmeler TOGG‘un yeniden gündem olmasını sağladı.

Atılan tweet açıklaması ise şöyle:

Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk‘un bir sonraki adımı hazır. #YeniLigGemlik

İşte o video:

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir