Yeni bir kurumsal alım daha! Aker ASA Bitcoin aldı

 Yeni bir kurumsal alım daha! Aker ASA Bitcoin aldı

Kurumsal şirketlerin lider kripto para birimi Bitcoin‘e olan ilgisi sürüyor. Son olarak Norveç merkezli Aker ASA, satın alacağı Bitcoin için bir şirket oluşturdu. 60 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket dikkatleri üzerine çekti.

Aker ASA Bitcoin Aldı!

Bitcoin satın alan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Aker ASA isimli holding, Seetee ASA isimli bir şirket kurdu. Şirketin sermayesi 60 milyon dolar değerinde Bitcoin oldu. Yapılan bu hamlenin yanı sıra şirketin amaçları arasında Bitcoin satın almak ve Blockchain teknolojisini kullanarak inovatif projeleri hayata geçirmek olarak açıklandı.

Norveç’in en büyük şirket gruplarından birinin üyesi olan Seetee ASA, projeleriyle kripto para yatırımcılarının yakından takip edeceği bir şirket olmak için gerekli adımı atmış oldu.

Aker ASA Bitcoin aldı

Meitu Bitcoin Almıştı

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, kripto para yatırımı yaptı. 380 Bitcoin ve 15 bin Ethereum satın alan şirket toplamda 40 milyon dolarlık ödeme yaptı. Bu alımla birlikte başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara olan kurumsal taleplerden biri daha yatırıma dönüştü.

Kurumsal şirketler Bitcoin’in 58 bin doları aşıp tüm zamanların rekorunu kırmasında büyük etkisi bulunuyor. Ruffer Investment Company, MicroStrategy, Mode Global Holding ve yatırım fonlarının Bitcoin alımları yatırımcıların kripto para piyasasına yönelmesine de sebep oluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir