Adidas’ın ardından Nike Metaverse adımı attı!

Nike Metaverse

Adidas’ın ardından Nike Metaverse adımı attı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük spor giyim ve aksesuar markalarından olan Nike, NFT Sneaker Studio‘yu satın aldı. Bu hamlesi ile birlikte Metaverse dünyasına giriş yaptı.

Nike Metaverse Adımını Adidas’ın Hemen Ardından Attı

Dünya devi şirketler kripto para piyasası ile popülerlik kazanan Metaverse teknolojisini kullanmaya başlıyor. İlk olarak Adidas’ın bu konuda uzman üç isim ile anlaşması ve ardından Nike şirketinin NFT Sneaker Studio‘yu satın alması Metaverse hakkındaki ilgisini açıkça gösteriyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in Metaverse açıklaması ile birlikte Metaverse odaklı kripto para projelerinin fiyatları artmış ve dünyanın yeni gündemlerinden birisi Metaverse olmuştu. Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yaptı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Nike geçtiğimiz ay Roblox ile anlaşma sağlayarak NIKELAND isimli bir Metaverse duyurmuştu.

Adidas Metaverse Dünyasına Giriş Yapıyor

Adidas resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Metaverse dünyasına giriş yaptıklarını açıklamıştı. Bu konuda Bored Ape Yacht Club, Gmoney ve PUNKS Comic ile iş birliği yapıldığına da açıklamada yer verilmişti. Açıklamadaki ”Sınırsız olasılıklar dünyasına girmenin zamanı geldi” ifadesi de bu şirketin Metaverse dünyasına giriş yaptığını açık bir şekilde gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.