Grayscale fonu 44 milyar dolara geriledi

Grayscale fonu

Grayscale fonu 44 milyar dolara geriledi

ABONE OL 

Bitcoin‘in son birkaç haftadır zor günler geçirmesi tüm kripto para piyasasını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün 43 bin dolar seviyelerine dokunan Bitcoin, kripto para yatırım fonlarını da doğrudan etkiliyor.

Grayscale Fonu 44 Milyar Dolara Geriledi!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 44.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 44.58 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 39.02 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu 44 milyar dolara geriledi

Fonun toplam yatırımını 30.9 milyar dolarını Bitcoin, 12.1 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 8 Aralık tarihinde 48 milyar dolar seviyelerindeydi. Bitcoin yatırımı ise 32.8 milyar dolar seviyesindeydi.

Grayscale Solana Fonunu Duyurmuştu

Sık sık fon büyüklüğü açıklaması yapan Grayscale, yeni bir kripto para fonu oluşturdu. Daha önce Decentraland (MANA), Chainlink (LINK) ve Basic Attention Token (BAT) fonları oluşturan Grayscale, son olarak Solana (SOL) fonu oluşturdu. Bu adımıyla birlikte fonun yatırım olarak SOL satın almaya başlayacağı kesinleşti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir