ABD’liler kripto para meraklısı çıktı!

 ABD’liler kripto para meraklısı çıktı!

Kripto para fiyatlarının yükselmesiyle birlikte yeni yatırımcılarda kripto para piyasasına giriş yapıyor. Gemini tarafından ABD’de yapılan araştırmada ABD’li vatandaşların üçte ikisinin kripto para meraklısı olduğu ortaya çıktı.

ABD’liler Kripto Para Meraklısı!

ABD merkezli kripto para borsası Gemini bir araştırma raporu yayınladı. 3000 kişilik bir katılımcıyla hazırlanan araştırmaya göre ABD’deki 18 yaş üzeri nüfusun yüzde 63‘ü kripto para merakı bulunuyor. Ayrıca ABD’de kripto para ile ilgilenen nüfusun yarısından fazlasını kadınlar oluşturuyor.

Gemini araştırması: ABD’liler kripto para meraklısı

Katılımcıların yüzde 53‘ünü kadınlar ve yüzde 25’ini emeklilik yaşına yaklaşmış kadınlar oluşturuyor. ABD’nin ortalama kripto para yatırımcısının ortak özellikleri ise 38 yaşında erkek ve yıllık geliri 111 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

Gemini CEO’su Noah Perlman, araştırmanın olumlu sonuçları ortaya çıkardığını gösteriyor. Perlman, kripto para yatırımcı tabanının çeşitliliğinin iyiye işaret olduğunu belirtti.

FED Dijital Dolar Açıklaması Yapmıştı

ABD’nin geçtiğimiz yıldan beri üzerinde çalıştığı bilinen Dijital Dolar projesi hakkında yeni açıklama gelmişti. ABD Merkez Bankası (FED) konu hakkında açıklama yapmış ve bazı konulara açıklık getirmişti.

Yapılan açıklamaya göre FED, geliştirilen Dijital Dolar‘ın halkın ihtiyaçlarını tam olarak karşılaşması için tüm unsurları (coğrafya, yaş, cinsiyet, ödeme alışkanlıkları) göz önünde bulunduruyor. Teknik zorlukları aşmak için daha fazla çalıştıklarını belirten FED Başkanı Jerome Powell, bu yılın önemli olduğunu vurgulamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir