ABD’li senatör Bitcoin satın aldı!

ABD'li senatör Bitcoin

ABD’li senatör Bitcoin satın aldı!

ABONE OL 

ABD’deki kripto para tartışmalarının üzerine bugün ortaya çıkan haber dikkatleri çekti. Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis‘in Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı.

ABD’li Senatör Bitcoin Yatırımı Yaptı

Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis Bitcoin satın aldı. Yapılan yatırımın büyüklüğü açıklanmadı ancak alımın 50 bin dolar ile 100 bin dolar arasında bir fiyatla yapıldığı açıklandı. Alımın yapıldığı tarihte duyurulmamasına sebep olarak ise ‘dosyalama hatası‘ ifadesi kullanıldı. Lummis, ilk kripto para yatırımını Bitcoin 300 dolarken 5 adet Bitcoin satın alarak yaptığını açıkladı.

ABD’li senatör Bitcoin satın aldı

ABD’deki STOK isimli yasaya göre senatörlerin bu tarz alımları 45 gün içerisinde açıklaması gerekiyor. Ancak Lummis bu süre içerisinde açıklama yapmadı. Cynthia Lummis yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Dosyalama hatasını fark ettiğimizde, düzeltmek için Etik kurulla birlikte çalıştık. Dürüst bir hataydı ve sorun cezasız bir şekilde çözüldü.

Lummis ayrıca kripto paralarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin gibi kripto para biriminin emeklilik fonlarında ve insanların gelecek için tasarruf etmeleri için diğer fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline geldiğini görmek istiyorum. İster emeklilik fonu olan bir çalışan olun, o emeklilik fonlarının Bitcoin ve iyi değer depoları olan diğer kripto para birimlerine yatırıldığını görmek isterim.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.