4.2 milyar dolarlık kripto para Çin tarafından ele geçirildi!

kripto para

4.2 milyar dolarlık kripto para Çin tarafından ele geçirildi!

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki en büyük Ponzilerden biri olan PlusToken‘a ait olduğu ortaya çıkarılan 4.2 milyar dolar değerindeki kripto para Çin tarafından ele geçirildi. Ele geçirilen kripto paralar Çin hazinesine aktarılacak.

PlusToken’a Ait 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Ele Geçirildi

Kripto para piyasasındaki en büyük dolandırıcılık projelerinden birisi olan PlusToken‘a ait olduğu ortaya çıkan 194.775 Bitcoin, 833.083 Ethereum, 1.4 milyon Litecoin, 27.6 milyon EOS, 74.167 DASH, 487 milyon XRP, 6 milyar DOGE, 79.581 BitcoinCash ve 213.724 USDT 7 mahkumdan ele geçirildi.

Ethereum
Çalınan Ethereum’lar Gizlenmeye Çalışılıyordu

Çalınan Ethereum’lar Gizlenmeye Çalışılıyordu

PlusToken tarafından çalınan 533.820 Ethereum, binlerce farklı hesap kullanılarak kripto para borsalarına aktarılarak satılmaya çalışıyordu. Kripto para borsalarının bu tarz olaylara karşı dolandırıcıların cüzdanlarını kara listeye aldığı biliniyor. Kara listedeki hesaplar sebebiyle yeni hesaplar açarak çalınan Ethereum‘ları kripto para borsalarına göndererek satmaya çalışıyorlardı.

Çalınan Ethereum‘ları aklamak için 4.967 hesap kullanıldı. Dolandırıcılar Mixing ismi verilen farklı bir yöntem deneyerek Ethereum‘ları aktarmaya çalışmıştı. Kripto para transferler ve hesapları anonim bir yapıya sahiptir. Mixing yöntemi ile işlemler daha da anonim hale getiriliyor. Ana hesapta var olan kripto parayı açılan diğer hesaplara küçük parçalar halinde göndererek takibin zorlaşmasına sebep oluyor. 119 milyon dolar değerindeki 553.820 Ethereum bu yollarla aklanmaya çalışılıyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir