1 milyar dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleştirildi

 1 milyar dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleştirildi

Lider kripto para birimi Bitcoin yaklaşık iki aydır kripto para piyasasında ağırlığını hissettiriyor ve altcoin’lerin değer kaybetmesine sebep oluyor. 2018 yılından bu yana yükselmediği seviyeleri yükselerek dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, uzun süredir hareketsiz olan Bitcoin cüzdanlarını harekete geçirmeye başladı.

Dev Bitcoin Transferi Gerçekleştirildi!

2015 yılından beri hareket etmeyen Bitcoin cüzdanlarından birisi harekete geçti. İçerisindeki 69.369 Bitcoin‘i başka anonim bir hesaba gönderen kişinin bu hareketle neyi amaçladığı bilinmiyor. Bu işlem için 0.00087980 Bitcoin ödeyen cüzdan sahibi transferi gerçekleştiği zamanın kuru ile 9.55 dolar ödeme yaptı.

Ortaya atılan iddialara göre cüzdan adresi hacklendi ve başka bir cüzdana transfer gerçekleştirildi. Türkiye’nin resmi olarak ilk hackerı olan Tamer Şahin bu transfer hakkında Twitter hesabından bir açıklama gerçekleştirdi.

Bu Bitcoin cüzdanının Silk Road ile ilgili bir bağlantısı olduğu da ortaya atılan diğer iddialar arasında yer alıyor. Kripto analiz şirketi Ciphertrace bu transferin cüzdan sahibi tarafından yapıldığını ve cüzdan formatlarını değiştirmek amacıyla gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Dünyanın En Büyük Bitcoin Transferi Gerçekleştirilmişti

1.15 milyar dolar değerindeki 88.857 Bitcoin transfer edilmiş ve bu transfer için yalnızca 3.54 dolar işlem ücreti ödenmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir