LG katlanabilir telefonunun ismini belirledi: LG Rollable

 LG katlanabilir telefonunun ismini belirledi: LG Rollable

LG katlanabilir telefon üreten şirketler arasına ürettiği Wing isimli model ile yerleşmişti. Wing modelinin ardından OLED ekrana sahip yeni bir model üzerinde çalışan LG, üreteceği bu modele bir isim arıyordu ve nihayet aranan isim bulundu. LG Rollable isminde olacak katlanabilir telefon 2021 yılında karşımıza çıkacak.

Son Karar: LG Rollable

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne başvuruda bulunan LG, katlanabilir telefon modeline Rollable ismini verecek. Patent işlemlerini halleden Güney Koreli teknoloji devi, uzun süredir isim sorununu çözmeye çalışıyordu. Bu isimden önce LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll ve LG Roll Canvas isimleri üzerinde duran LG kararını verdi ve LG Rollable isminde karar kılındı.

LG Rollable

Henüz tasarım olarak nasıl görüneceği bilinmeyen katlanabilir telefon modeline dair LetsGoDigital tarafından hazırlanmış konsept tasarımlar bulunuyor. LG’nin bu modeli 2021 yılının mart ayında duyurulması bekleniyor. Tasarımı bilinmediği gibi özelliklerine de dair herhangi bir detay bulunmuyor.

LG Wing Özellikleri

6.8 inç pOLED ve 3.9 inç gOLED olmak üzere iki ekrana ve üzerinde Pop- up 32 megapiksel ön kameraya sahip olan katlanabilir akıllı telefon gücünü Snapdragon 765G‘den alıyor. 8 GB RAM ve 128 GB, 256 GB depolama kapasitesine sahip olarak kutusunda çıkıyor. Depolama kapasitesi microSD kart ile 2 TB‘a yükseltilebiliyor. LG Wing, işletim sistemi olarak ise Android 10 ile karşımıza çıkıyor.

Arka kısmında 64 megapiksel ana kamera ve 13 megapiksel derinlik kamerası ve 12 megapiksel ultra geniş açı kamerasınn oluşturduğu üçlü kamera yerleşimi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. LG Wing, 25W kablolu, 10W kablosuz hızlı şarj destekli 4.000 mAh bataryası ile kutusundan çıkacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir