Zuckerberg: AR ve VR teknolojileri akıllı telefonları bitirecek

 Zuckerberg: AR ve VR teknolojileri akıllı telefonları bitirecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un kurucu ve CEO’su, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Mark Zuckerberg, ABD’li Youtuber Marques Brownlee’nin kanalına konuk oldu ve sorularını yanıtladı. Gelişen teknoloji ve gelecek hakkında konuşan Zuckerberg, AR ve VR teknolojileri akıllı telefonları bitirecek.” açıklamasıyla gündem oldu.

Zuckerberg: AR ve VR teknolojileri akıllı telefonları bitirecek

Apple’ın kendi AR gözlükleri üzerinde çalışması, büyük şirketlerin VR ve AR şirketleri satın alması ya da hisse alması gibi durumlar, gelecek teknolojide sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin yerinin oldukça büyük olma ihtimalini güçlendiriyor.

Giyilebilir teknolojiyle birlikte bazı konularda telefonlarımızı çıkarmaya gerek kalmadan çözebildiğimiz durumlar olması açıklamaları mantıklı kılıyor. Peki ya telefonumuzun ekranı direkt hologram olarak gözümüze yansırsa?

Şirketlerin artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışması bu ihtimali güçlendiriyor. Özellikle Apple’ın ürettiği AR gözlükler hakkında çıkan sızıntılardan bahsedersek, iPhone’umuzla eşleştirdiğimiz gözlük, ekrana gelen bildirimi ya da aramayı gözümüzün önüne getirecek olursa akıllı telefonlara bir süre sonra ihtiyaç kalmayacak olması kuvvetli bir ihtimal olabilir.

Zuckerberg’ün bu tezinin oldukça doğru olduğunu kabul edebiliriz ki Apple şirketi de kabul etmiş olabilir, belki de bu yüzden şirket önce NextVR sanal gerçeklik şirketini daha sonra da bir yapay zeka girişimini satın almış olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir