Zoom’a yeni rakip: Facebook Messenger Rooms

Zoom’a yeni rakip: Facebook Messenger Rooms

ABONE OL 

Amerikalı teknoloji devi Facebook, Korona virüsünün dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte kullanım oranı artan görüntülü konuşma platformları arasına bir yenisi ekleyecek. En bilinen ve en çok kullanılan görüntülü konuşma platformu Zoom‘a rakip olacak olan Facebook aynı anda 50 kişinin görüntülü konuşmasına izin verecek.

50 Kişi Kapasiteli Facebook Messenger Rooms geliyor

Korona virüsünün yaygınlaşması insanların evlerinde kalmalarına sebep oldu. Bu sebepten dolayı sevdikleriyle görüşemeyen insanlar görüntülü konuşmalar gerçekleştirmeye başladı. Görüntülü konuşma uygulamalarının bir hayli ilgi gördüğü günümüzde, Facebook‘ta bu pazara girmeye karar verdi.

WhatsApp üzerinden 4 kişi olan görüntülü konuşma kapasitesini 8’e çıkaracak olan güncellemenin betasını yayınlayan Facebook, ayrı bir platform geliştirerek doğrudan pazarda yerini alacak. Uygulama isminin Facebook Messenger Rooms olacağı ortaya çıktı. 50 kişinin bir arada görüntülü konuşmasına imkan verecek olan uygulama şimdiden Facebook hisselerinin yükselmesine sebep oldu.

Facebook Messenger Rooms kullanmak için Facebook hesabınızın olması gerekmiyor. Şu an güvenlik testlerinden geçen uygulama, tıpkı Zoom gibi filtre eklemek isteyen kullanıcılar için 14 farklı kamera filtresi sunacak. Facebook Messenger Rooms uygulamasının belki de en önemli özelliği zaman sınırı olmadan görüşme olanağı sağlayarak kullanıcı deneyimini daha iyi hale getiriyor.

Facebook Messenger Rooms yakın zamanda uygulama marketlerinde yerini alması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.