Zoom kullanan öğretmenlerden 58,5 dolar kesildi

Zoom şirketine bir kötü haber daha

Zoom kullanan öğretmenlerden 58,5 dolar kesildi

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde haberini yapıp tanıttığımız video konferans uygulaması Zoom kullanan öğretmenlerden 58,5 dolar kesildiği iddia edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Türkiye’deki tüm Milli Eğitim Müdürleri toplantıya çağrıldı.

Uzaktan eğitimin en önemli konularından biri eğitimin hangi uygulama üzerinden yapılacağıydı. EBA uygulamasının çok sorun çıkarması nedeniyle birçok idareci, öğretmenlerin Zoom uygulamasını kullanmasını talep etti.

Zoom kullanan öğretmenlerden 58,5 dolar kesildi

İdarecilerin isteği doğrultusunda Zoom uygulaması kullanılmaya başladı. Bugün ise bir iddia yayıldı. Bu iddia, Zoom Meeting isimli uygulamayı kullanan öğretmenlerin maaş hesabından 58,5 dolar kesildiği. Öğretmenlerin hesabından çekilen bu ücret sonrasında da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’deki Milli Eğitim Müdürleri’nin tamamını toplantıya çağırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen uzaktan eğitim platformu EBA olmasına rağmen Zoom’un kullanılması kafalarda soru işaretleri bırakmıştı. Zaten Zoom uygulaması hakkında da birçok yanıtlanmayan soru bulunuyordu.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk MEB’in Zoom ile bir anlaşması olmadığını, öğretmenlerin EBA’yı kullanmaları gerektiğini ve öğretmenleri Zoom kullanmaya zorlayan idareciler hakkında soruşturma başlatılacağını belirtti.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.