Youtube videolarını kaldırmaya başlıyor!

Youtube videolarını kaldırmaya başlıyor!

Youtube videolarını kaldırmaya başlıyor!

ABONE OL 

Youtube videolarını kaldırmaya başlıyor! İngiltere’de, son günlerde Liverpool ve Birmingham şehirlerinde baz istasyonları ateşe veriliyor. Yakan kişileri belirlemek için araştırmalar devam ediyor. Ancak bu olaylar patlayıcı bir bağlamda gerçekleşiyor. 

5G’yi koronavirüse bağlayan komplo teorileri aslında tüm dünyada yaygın olarak paylaşılmaktadır. Bu yangınlara ek olarak, diğer somut sonuçlar da gözlemlenmiş ve 5G projelerinde çalışan mühendisler tehdit edilmiştir. 

Bu patlayıcı durumla karşı karşıya kalan İngiliz Kültür Bakanı Oliver Dowden, komplo içeriğinin kaldırılması için Facebook, Twitter ve YouTube ile konuşacağını açıkladı. Mesaj, bu konuda bir dizi önlem açıklayan YouTube tarafından iyi bir girişim geldi. 

5G ile koronavirüs arasında doğrudan bir bağlantı kuran videolar doğrudan platformdan silinecektir. Site daha da ileriye gitmeyi planlıyor, YouTube önerilerini sınırlandırmayı ve arama sonuçlarından kaldırmayı planlıyor. Bu önlemlerin uygulanmasını göreceğiz.

Ancak bu zararlı dezenformasyonun platforma yayılmasını engellemeliler. Salgının başlangıcından bu yana, yanlış haber sosyal ağlarda çoğalmaya ve onları tepki vermeye zorladı. Bazı yayınlar artık sistematik olarak siliniyor. Facebook, Instagram ve Twitter bu yanıltıcı bilgilere karşı mücadele etmek için zaten inisiyatif aldı.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.