• 27 Mayıs 2020

Zoom güvenlik önlemlerini arttırıyor

 Zoom güvenlik önlemlerini arttırıyor

Son zamanların en çok konuşulan ve kullanılan uygulamalarından biri olan Zoom güvenlik sorunlarıyla çok kez gündeme gelmişti. Korona virüsü salgınından sonra özellikle abone sayısını 30 kat arttırarak 300 milyon abone sayısına çıkan Zoom, kullanıcıların duyduğu güveni arttırmak adına çalışmalar yapmaya başladı.

Evden çalışanların ve uzaktan eğitim görenlerin sıklıkla kullandığı, bazı kesimlerin önerdiği bazı kesimlerin ise kesinlikle önermediği uygulama, 2019 yılında 10 milyon kullanıcıya sahipti. Şimdiki kullanıcı sayısı ise son açıklanan sayılara göre 300 milyonu aşmış durumda.

Bu hızlı sıçrayış Zoom’un açıklarını da daha çok göz önüne getirdi. Daha çok kullanıcının uygulamayı aktif biçimde kullanması sorunları da arttırdı. Geçtiğimiz hafta Zoom platformundan yapılan konferanslara tanınmayan birinin gelerek ekran paylaşımı özelliğiyle konferansı baltalaması, şiddet ve cinsel içerikli yayınlar yapması gibi birkaç haber çıkmıştı.

Zoom güvenlik önlemlerini arttırıyor

BBC’nin yaptığı haberde Zoom konferanslara hacker girişinin engellenmesi ve açıkların kapatılıp güvenli bir hale getirilmesi için şirketin yeni güvenlik önemleri hazırladığı belirtildi.

Yeni önlemler kapsamında Zoom kullanıcıları tüm görüşmeler için atanan şifreleri zorunlu olarak kullanacak. Şimdilik bilinen tek önlem bu, söz konusu güncelleme 9 Mayıs tarihinden sonra kullanıcılara sunulacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir