• 10 Ağustos 2020

Google Meet video konferans hizmetini Gmail’e entegre ediyor

 Google Meet video konferans hizmetini Gmail’e entegre ediyor

Google, kullanıcılar için daha erişilebilir olmasını sağlamak için kendi video konferans hizmetini aktif olarak geliştiriyor. Geçmişte, Google Meet yalnızca kurumsal müşteriler tarafından bir G Suite aboneliğinin parçası olarak kullanılabiliyordu.

Ancak son zamanlarda hizmet herkese ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Google geliştiricileri Gmail’in e-posta hizmetine Google Meet entegrasyonunu ekliyor.

Bazı Gmail kullanıcıları, Google Meet’a erişim bağlantısının posta hizmeti arayüzünün sol panelinde göründüğünü fark ettiler. Görünüşe göre yeni özellik yayılmaya başladı. Şu anda tüm Gmail kullanıcıları tarafından kullanılamayabilir.

Google, Meet video konferans hizmetini doğrudan Gmail’e entegre etti

Yenilik, Google’ın Zoom ile başarılı bir şekilde rekabet etmesinde bir sonraki adımı oldu. Zoom, popülaritesi tam olarak Korona virüsü salgınının ardından hızla yükselen bir video konferans hizmetidir.

Google Meet’in, Zoom’un eksik olduğu gizlilik politikasına sahip olduğunu belirtmekte önem var. Meet’te bir toplantıya katılmak için bağlantıya tıklayıp giremezsiniz bu izin yeterli değildir. Toplantıya girdikten sonra kurucunun onayı lazım. Bu şekilde istenmeyen ya da konuşmaya dalan kişiler rahatlıkla engellenebiliyor.

İlk olarak, Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Google’ın Zoom veya Teams gibi hizmetlerle rekabet edip edemeyeceğini söylemek şu an zor. Ancak Google için bu yönde çalışma zamanı geldi. 

Dünyada uzaktan çalışmaya devam eden birçok insan var. Meslektaşları ile etkileşim kurmak için video iletişimi kullanıyorlar ve güvenlik önemli Google ise bu konuda diğer programlardan daha başarılı olacaktır. Henüz Gmail’de Meet uzantısını göremediyseniz birkaç gün içinde gelecektir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir