Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi!

ABONE OL 

Amazon şirketinin Prime Video için haklarını satın aldığı Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezon bütçesi belli oldu.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi!

2 Eylül’de ön gösterime girecek olan ve Eylül ayı bitmeden Prime Video platformunda yayınlanacak olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin bütçesi ortaya çıktı.

Amazon, orta dünya efsanesinin yayın haklarını 250 milyon dolara satın almıştı, dizinin ilk sezonunun bütçesi ise 465 milyon dolar oldu.

Film serisinin toplamda 3 milyar dolara yakın bir gişe geliri kazanması ve bütçesinin yalnızca 281 milyon dolar olması Amazon’un iştahını kabartmış gibi duruyor. Şirket 5 sezon çekeceğini açıkladığı dizinin ikinci sezonunu da şimdiden sipariş etmiş durumda. Amazon’un yapım için hiçbir şekilde masraftan kaçınmayacağı net bir şekilde görünüyor. Dizi, film serisinin popülerliğini geçer mi hep birlikte göreceğiz.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

2 Eylül 2022 tarihinde yayınlanacağı açıklanan dizinin yeni bir çağ açacağı düşünülüyor. YouTube videosunda Güç Yüzükleri ile Orta Dünya’ya Yolculuk kelimeleriyle tanıtılan diziyle birlikte Orta Dünya tarihinde efsaneleşen İkinci Çağ’ın kahramanlık hikayeleri ekrana gelecek.

J.R.R. Tolkien‘ın yaratıcılığında izlediğimiz The Lord of the Rings ve The Hobbit filmlerindeki olaylardan binlerce yıl önce geçecek olan dizi, izleyicileri büyük güçlerin kurulduğu, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıldığı, beklenmedik kahramanların ortaya çıktığı bir çağa götürecek.

“Üç yüzük göğün altında yaşayan Elflere, yedisi taştan saraylarında yaşayan Cüce Hükümdarlar’a, dokuz yüzük Ölümlü İnsanlar’a, ölecekler ne yazık, bir yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı’nda kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi’ne”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir