• 3 Nisan 2020

Yüksek Öğretim Kurumu açıkladı: YKS ertelendi

 Yüksek Öğretim Kurumu açıkladı: YKS ertelendi

Korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde bazı radikal kararlar alınması gerekti ve bu durumdan YKS sınavları da nasibini aldı.

Dün yapılan bir basın toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk muhabirlerin sorularını yanıtladı. Toplantının öne çıkan detaylarından en önemli olanlardan biri uzaktan eğitimin süresinin uzatılması oldu. Öncelikle 2 hafta olarak açıklanan uzaktan eğitim süresi 30 Nisan tarihine kadar uzatıldı.

Korona virüsüyle mücadele eden, rahmetli olan ve virüsten kurtulan insanların sayılarının da açıklandığı toplantıda konu üniversite sınavlarına gelince Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konunun muhatabının Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) olduğunu belirtti. Daha sonra gözler üniversiteye giriş sınavı olan YKS için YÖK Başkanlığı’na döndü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un toplantılarının detayları için “Sağlık Bakanı açıklama yaptı.” haberimize bakabilirsiniz.

Yüksek Öğretim Kurumu YKS sınavlarının ne olacağını açıkladı

Bugün Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç bir toplantı düzenleyerek üniversite sınavına girecek olan kişilerin merakını giderdi. Bildiğimiz üzere üniversite girişi için öğrencilere 3 farklı sınav uygulanıyor.

Öncelikle Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına giren öğrenciler, aldıkları puan neticesinde Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girmeye hak kazanıyordu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç sınavların şekillerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını açıklayarak tarihleri açıkladı.

Saraç’ın yaptığı açıklamalar neticesinde TYT sınavı 25 Temmuz, AYT ve YDT sınavları 26 Temmuz tarihinde yapılacak.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir