Youtube’dan uyku hatırlatması özelliği

   Youtube’dan uyku hatırlatması özelliği

  Youtube, insanların uzun süre uygulamada sabit kalıp uyku düzenlerini bozmalarını engellemek adına uyku hatırlatması bir özellik geliştiriyor.

  Şirketin insanları uygulamaya çekmek için çalışmalar yapmasının yanında böyle bir özellik geliştirmesi şaşırtıcı bir durum olabilir çünkü Youtube yeni özellik ile “uygulamada çok kaldın, artık kapat ve uyu” diyor.

  Sosyal medyanın bağımlılık haline gelmesi nedeniyle kısıtlamalar oluşturmak adına böyle bir karar alan şirket, yeni özelliği ile video izleme sürelerinin kısıtlanmasını sağlayacak.

  Youtube uyku hatırlatması özelliği

  Uygulamaya yakın zamanda gelmesi beklenen ve şimdi beta aşamasında olan özelliğin kullanımı ise ayarlardan ayarlanabilecek. Ayarlar sekmesine eklenecek yeni bir sekme ile kullanıcılar kendi uyku saatlerini ayarlanıyor, uygulama ise uyku saatlerinde, öncesinde veya sonrasında kullanıcılara uyuması gerektiğini hatırlatıyor.

  Ayrıca yeni özellik ile gün içerisinde uygulamada geçirilen süre de kısıtlanabiliyor.

  youtube uyku hatırlatması

  Özellik ile beraber 15-180 dakika arasında hatırlatıcı ekleme imkanı tanınıyor. Bu durumla beraber kullanıcılar belirlediği süreyi yatmadan önce hatırlatma yapılması için kullanacak. Örneğin 30 dakikaya ayarlama yapıldıysa uyku vaktinizden 30 dakika önce size uyumanız gerektiği hatırlatılıyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir