YouTube’dan Rus ambargosu

YouTube'dan Rus ambargosu

YouTube’dan Rus ambargosu

ABONE OL 

Google’ın çatısı altında bulunan video paylaşım ve canlı yayın platformu YouTube, Rus medyası için çok önemli bir karar aldı.

YouTube’dan Rus Ambargosu

YouTube bir son dakika kararı ile devlet tarafından finanse edilen Rus medya kanallarının derhal engelleneceğini duyurdu. Bu durum teknoloji devi şirketin Rusya’ya karşı Ukrayna’nın yanında olduğunu gösteren ilk karar da değil.

Ayrıca 14 Mart itibariyle Instagram platformunun da artık Rusya’da kullanılamayacağını belirtelim.

YouTube bir son dakika kararı ile devlet tarafından finanse edilen Rus medya kanallarının derhal engelleneceğini duyurdu.

Google’dan Ukrayna Vatandaşlarına Hava Saldırısı Uyarısı Gönderecek

Ukrayna hükümetinin talebiyle Google, Android telefonlar için çok önemli bir özellik yayınladı. Ukrayna hükümetinin uyarıları referans alınarak Android telefonlara acil hava saldırısı uyarısı gönderilecek.

Google Küresel İlişkileri Başkanı Kent Walker, “Ukrayna’nın mevcut hava saldırısı uyarı sistemleri tamamlayıcı, bu nedenle Android telefonlara göndereceğimiz uyarılar direkt Ukrayna hükümetine dayanıyor. İnsanlar bu uyarları mutlaka dikkate almalı.” açıklamasını yaptı.

Google, hava saldırılarında yapacağı uyarı dışında bölgedeki mültecilere yardımcı olan, özel hizmet sağlayan işletmeleri yayınladığı bir uygulama geliştirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir