Twitter Shops geliyor! İşte Twitter e-ticaret özelliği

Twitter Shops geliyor! İşte Twitter e-ticaret özelliği

Twitter Shops geliyor! İşte Twitter e-ticaret özelliği

ABONE OL 

Twitter, e-ticaret yapan işletmelere özel bir yenilik hazırlıyor, Twitter Shops adıyla bilinen yeni özellik sayesinde hem platformun popülerliği artacak hem de yapılan satışlarla kullanıcılara ve şirkete yeni bir gelir kapısı oluşturulacak.

Twitter Shops Geliyor

Bildiğimiz üzere Twitter üzerinden bazı işletmeler WhatsApp ya da internet sitesi yönlendirmeleriyle satış yapıyordu. Twitter, aradaki yönlendirmeyi kaldırıp direkt olarak platformdan alışveriş yapılabilmesi amacıyla bir özellik geliştirmeye başladı.

Twitter tarafından duyurulan özellik, işletme profilinde bulunan ‘View Shop‘ butonu ile kullanılıyor. Ürünlerin satışı şimdilik platform üzerinden olmuyor, Shops özelliğiyle yalnızca işletmenin ürünleri incelenebiliyor ancak ilerde bu işin inceleme ve yönlendirmeden daha ileri taşınacağını düşünüyoruz.

Twitter Shops

Gördüğümüz gibi profilde bir buton bulunuyor ve bu butona tıkladığımız zaman işletmenin diğer ürünlerini de inceleyebileceğimiz bir ekran açılıyor.

Twitter Güncelleme Yayınladı

Twitter esasında ana akışta en son paylaşılan gönderileri gösteriyordu, daha sonra aldığı bir karar ile yapılan güncelleme sonucunda popüler tweetleri göstermeye başlamıştı ancak sağ üstte yer alan bir buton ile yine en son gönderileri görmemiz mümkündü. Yeni güncelleme ile akışta iki farklı sekme bulunuyor. Biri Anasayfa, biri de En Son Tweetler.

Uygulamayı her açtığımızda Anasayfa açılacak ve istersek En Son Tweetler’e geçebileceğiz.

Bir diğer yenilik ise görsellere alt metin ekleme özelliği. Twitter’da bir görsel paylaşıyorsak beraberinde yazdığımız metin dışında artık açıklama da ekleyebileceğiz. Henüz sunulmayan ancak tanıtılan yeni özelliğin önümüzdeki ay sunulması bekleniyor. Açıklama eklenen görsellerde bir ‘ALT‘ ibaresi bulunuyor ve tıkladığımız zaman görselin açıklaması karşımıza çıkıyor.

Tweet’imize görsel ekledikten sonra bir de ‘Açıklama Ekle‘ butonu karşımıza çıkacak ve buradan görsele alt metin ekleyerek yayınlayabileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir