YouTube’dan içerik üreticilerine dev ödeme!

YouTube

YouTube’dan içerik üreticilerine dev ödeme!

ABONE OL 

YouTube, ortaya çıktığı ilk yıllarda reklamsız bir şekilde hizmet sunsa da daha sonralar reklamlı bir şekilde hizmet vermeye başlamıştı. YouTube tarafından yayınlanan bir raporda içerik üreticilerine ödenen miktar açıklandı.

YouTube’dan İçerik Üreticileri Rekor Ödeme Yaptığını Açıkladı

YouTube, 2007 yılından bu yana içerik üreticilerine ödeme yapıyor. YouTube tarafından yayınlanan raporda son üç yılda içerik üreticilerine 30 milyar dolar ödeme yapıldığı açıklanmıştı. İçerik üreticisi sayısının ise 2 milyonu aştığı belirtildi. Rakiplerine oranla daha fazla gelir elde etme imkanı sunan YouTube, içerik üreticilerinin hala bir numaraları tercihi konumunda.

Bilindiği gibi Facebook, Instagram ve son olarak Twitter, içerik üreticilerine gelir elde etme olanakları sağlamaya başlamıştı. Fakat elde edilen gelirler YouTube ile karşılaştırılamıyor. Bu sebepten dolayı içerik üretici sayısının giderek arttığı YouTube açıklamasında detay olarak ifade edildi.

YouTube reklamlar
YouTube’dan içerik üreticilerine dev ödeme!

YouTube Premium Lite Geliyor

YouTube yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. YouTube Premium Lite isimli abonelik sistemi Premium abonelik sistemine göre daha uygun fiyatlı olacak. YouTube yetkilileri tarafından şu açıklama ile testlerin sürdüğü açıklandı:

”İskandinavya (Danimarka, İsveç, Norveç), Belçika, Hollanda ve Lüksemburg‘ta kullanıcılara daha da fazla seçenek sunmak için yeni bir teklifi test ediyoruz. Premium Lite ücreti ayda 6,99 € (veya aylık yerel eşdeğeri) ödeyerek YouTube’da reklamsız videolar izleme imkanı sunacak.”

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi ülkemizde henüz bu özellik kullanılamayacak. Ancak ilerleyen zamanlarda YouTube Premium Lite isimli özelliğin dünyanın birçok bölgesinde kullanılabilmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir