Cumhurbaşkanlığı yerli otomobil TOGG çıkış tarihini açıkladı!

TOGG çıkış tarihi

Cumhurbaşkanlığı yerli otomobil TOGG çıkış tarihini açıkladı!

ABONE OL 

Türkiye’nin yerli otomobil projesi TOGG için Cumhurbaşkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve TOGG çıkış tarihi hakkında detaylardan bahsedildi.

İşte TOGG Çıkış Tarihi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan TOGG markalı yer araç için seri üretim tarihi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yapılan açıklamaya göre seri üretim 2022 yılının sonunda başlayacak. Tam elektrikli olacak olan TOGG araçları için fabrika inşaatı yaklaşık 1 yıl öncesinde başlamıştı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama ile Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

”Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı gibi sürüyor. İnşallah 2023 yılında kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz.”

TOGG ilk ödül
Cumhurbaşkanlığı yerli otomobil TOGG çıkış tarihini açıkladı!

TOGG Sermaye Artırımına Gitmişti

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), gelişmelerini bir bir duyurmaya devam ediyor. 8 Mayıs tarihinde TOGG Europe GmbH ismiyle Avrupa şirketinin kurulduğu açıklanmıştı. Resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile 150 milyon TL olan ödenmiş sermayenin 966 milyon 774 bin TL‘ye yükseltildiği açıklanmıştı.

18 Nisan tarihinde C-SUV modelinde iF Design Award 2021‘de Profesyonel Konsept ödülünü kazanan şirket, şimdi de Avrupa şirketini kurarak bir adım daha attı. TOGG resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyurulan şirketin ismi TOGG Europe GmbH olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir