YouTube Shorts ABD’de yayın hayatına başlıyor

 YouTube Shorts ABD’de yayın hayatına başlıyor

YouTube Shorts yakında ABD’de videolardan belli başlı bölümleri kısa kısa partlar şeklinde yayınlamak için kullanıma sunulacak.

YouTube videolarında bize yararlı olan bilgiyi alabilmek için bazen videonun tamamını izlemek zorunda kalıyoruz. Sadece istediğimiz bilgiyi alacağımız bölümü görüp izlemeyi hepimiz isteriz. İşte bu konuda şirket neredeyse 1 yıldır üzerinde çalıştığı yeni özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

YouTube Shorts ABD’de yayın hayatına başlıyor

YouTube Shorts

YouTube’un ana sayfasında ayrı bir bölüm olarak karşımıza çıkacak olan Shorts, The Verge’e göre aşağıdaki gibi görünecek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı youtube_shorts_2.gif

Bir YouTube sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre kısa videolar için şu an 100.000 parça var ve katalog genişlemeye devam ediyor. Bu yolda çalışan şirket müzik sanatçıları, yayıncılar ve plak şirketleriyle görüşmelerde büyük aşama kaydedilmiş durumda.

Instagram’ın piyasaya sürdüğü Reels uygulamasının dikkat çekmesi ve kısa zamanda bir kitleye ulaşması iştah arttırmış olacak ki YouTube da kendi uygulamasının çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Kısa video oluşturma aracı olan Shorts, müziğe göre ayarlanabilen 15 saniyelik videolar çekilmesine izin verecek. Şirket bu yolla da hem Reels hem de TikTok’a büyük bir rakip olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir