Twitter Devlet Görevlisi eklentisini ülkemizde de etkinleştirdi

 Twitter Devlet Görevlisi eklentisini ülkemizde de etkinleştirdi

Mikro blog platformu Twitter Devlet Görevlisi konumundaki kişilere ve devletle bağlantılı kuruluşlara özel bir eklenti ekledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Twitter profilinde ilk olarak karşımıza çıkan ibarede ismin altında “Türkiye Devlet Görevlisi” yazıyor.

Twitter Devlet Görevlisi Eklentisini Etkinleştirdi

2020 yılının sonunda başlatılan devlet görevlisi ibaresi nihayet ülkemizde de başlatıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun gibi isimlerde de gördüğümüz eklenti devlet ile bağlantılı onaylı hesapları daha çok ön plana çıkarmak için yeni eklentiyi tüm dünyaya kademeli olarak sunuyor.

Twitter Sesli DM Özelliğini Dünyaya Yayıyor

Brezilya, Japonya ve Hindistan’da kullanıma sunulan ve şimdiye kadar olumlu tepkiler alan sesli mesaj özelliği için Twitter Hindistan Genel Müdürü Manish Maheswari Sesli mesajların insanlara kendilerini ifade etmeleri için yeni bir yol vermesini ve birinin sesini duyarak oluşacak nüanslar, duygular ve empatiler ile bağlantı kurmaya yardımcı olmasını hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Maksimum 140 saniyeyle sınırlandırılacak olan mesajlar için küçük bir simge bulunacak ve o simgeye basarak sesler kaydedilecek ve gönderilebilecek. Ayrıca gönderilecek sesleri göndermeden önce göndericinin dinlemesine ve ona göre göndermesine imkan sağlanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir