YouTube Premium yeni abonelik seçeneği açıklandı

YouTube Premium yeni abonelik seçeneği açıklandı

YouTube Premium yeni abonelik seçeneği açıklandı

ABONE OL 

1 aylık olmak üzere Öğrenci ve Aile paketleriyle abone olabildiğimiz YouTube Premium yeni bir abonelik seçeneği yayınladı.

YouTube Premium Yeni Abonelik Seçeneği: Yıllık Abonelik

YouTube’da reklamsız video izleme, müzik ya da video indirip çevrimdışı izleme/dinleme ve arka planda video ya da müzik oynatma konusunda sunduğu hizmetleri YouTube Premium ve YouTube Music, yeni bir abonelik seçeneğiyle karşımıza çıktı.

İki hizmette de artık Yıllık Abonelik seçeneğiyle birlikte her ay ödeme yapıp yıllık ödeyeceğimiz tutarın yarısına ön ödemeli bir yıllık paket sunuldu. Bildiğimiz üzere Aile paketi aylık 25,99 TL’ye geliyordu ve bu da 1 yıllık 311 TL’ye geliyordu ancak YouTube sunduğu yeni abonelik seçeneğiyle fiyatı 152,99 TL’ye düşürdü. Tabii bu durumda şirket tarafından koşulan şart ödemenin önden yapılması. İşte yeni paketler:

 • YouTube Music
  • Öğrenci: 6,99 TL
  • Aile: 20,99 TL
  • Yıllık: 125,99 TL
 • YouTube Premium
  • Öğrenci: 9,99 TL
  • Aile: 25,99 TL
  • Yıllık: 152,99 TL

YouTube Akıllı İndirme Özelliği Nedir?

Bildiğimiz üzere YouTube, ücretli bir abonelik profili sundu kullanıcılarına. YouTube Premium adı verilen özellikle kullanıcılara videoları ya da şarkıları indirip hem offline olarak hem de YouTube ekranında olmak zorunda kalmadan izleyip dinleyebilme imkanı sunuluyor.

YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?
YouTube Akıllı İndirme özelliği nedir?

Şirket şimdi de Akıllı İndirme ismini verdiği bir özellik sunuyor. Bu özellik Netflix‘in aynı isimdeki özelliğine temel olarak benzese de YouTube’da daha çok yapay zeka teknolojisinden yardım alıyor gibi. Adı geçen özelliğe göre YouTube Premium kullanıcıları, özelliği aktif ettikten sonra telefon WiFi ile internete bağlıyken kullanıcının izleme geçmişi analiz edilecek, kurulan algoritmada kullanıcının izlemek isteyebileceği videolar ve şarkılar belirlenecek ve kullanıcıya danışılmadan içerik indirilecek.

Şimdilik Android 12‘ye sahip olan cihazlarda yalnızca YouTube Premium kullanıcılarının erişebileceği Akıllı İndirme özelliği 14 Şubat’tan itibaren test edilecek. İndirilen videolara Kitaplık sekmesinden ulaşılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.