YouTube Originals kapatılıyor

YouTube Originals kapatılıyor

YouTube Originals kapatılıyor

ABONE OL 

YouTube tarafından özgün dizi ve eğitici videolar tarzı içeriklerin üretilip yayınlandığı, önemli isimlerle anlaşılan YouTube Originals için kapatılma kararı alındı.

YouTube Originals Kapatılıyor

2015 yılında ilk olarak YouTube Red ismiyle karşımıza çıkan platform, YouTube Originals içeriklerini sunuyordu. Scare PewDiePie, Cobra Kai, Origin, Eminem’in prodüktörlük yaptığı Bodied gibi yapımlara ev sahipliği yapan platform özellikle Türkiye’de Türkçe altyazı desteği olmadığı için çok fazla ilgi çekmemişti.

YouTube İşletme Sorumlusu Robert Kyncl, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada YouTube Originals hizmetinin kapatılacağını açıkladı. Beklediği ilgiyi görmeyen ve istenilen seviyeye çıkmayı başaramayan platform şirket için hüsran olmuş durumda. Google ve YouTube ortaklığından yeni bir atılım gelir mi bilmiyoruz ancak bu hüsranın üzerinden kalkmaları çok zor durmuyor.

YouTube Premium Yeni Abonelik Seçeneği: Yıllık Abonelik

YouTube’da reklamsız video izleme, müzik ya da video indirip çevrimdışı izleme/dinleme ve arka planda video ya da müzik oynatma konusunda sunduğu hizmetleri YouTube Premium ve YouTube Music, yeni bir abonelik seçeneğiyle karşımıza çıktı.

İki hizmette de artık Yıllık Abonelik seçeneğiyle birlikte her ay ödeme yapıp yıllık ödeyeceğimiz tutarın yarısına ön ödemeli bir yıllık paket sunuldu. Bildiğimiz üzere Aile paketi aylık 25,99 TL’ye geliyordu ve bu da 1 yıllık 311 TL’ye geliyordu ancak YouTube sunduğu yeni abonelik seçeneğiyle fiyatı 152,99 TL’ye düşürdü. Tabii bu durumda şirket tarafından koşulan şart ödemenin önden yapılması. İşte yeni paketler:

 • YouTube Music
  • Öğrenci: 6,99 TL
  • Aile: 20,99 TL
  • Yıllık: 125,99 TL
 • YouTube Premium
  • Öğrenci: 9,99 TL
  • Aile: 25,99 TL
  • Yıllık: 152,99 TL

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.