YouTube Paylaş özelliğini kapatabilir

YouTube Paylaş özelliğini kapatabilir

YouTube Paylaş özelliğini kapatabilir

ABONE OL 

YouTube platformunda izlediğimiz videoyu farklı platformlarda ya da mesajlar yoluyla paylaşabiliyoruz, yeni güncelleme ile YouTube Paylaş özelliğini kapatmaya hazırlanıyor.

YouTube Paylaş Özelliğini Kapatabilir

Birkaç yıldır önemli sosyal medya platformları insanları yanlış bilgilendiren bilgilere karşı savaş açmış durumda. Bunun en önemli örneğini defalarca aldığı kararlarla Twitter göstermiş oldu. YouTube ise politikasında bazı değişikliklere giderek yanlış bilgilerin önüne geçmeye çalışıyor.

YouTube, yanlış içeriklere sahip olan videoların Paylaş butonu ile paylaşılmasını engellemeye hazırlanıyor. Şirket, bir videonun kaldırılmasını gerektirmeyecek ama içeriğin sınırda bir doğruluğa sahip olduğunu düşündüğü videoların Paylaş düğmesini kapatacak. Bu şekilde yanlış bilgiler ya da sınırda videoların yayılması engellenecek.

YouTube Paylaş özelliğini kapatabilir

YouTube ve Google Geliri Karşımızda!

Dünyanın en popüler video platformu YouTube ve dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın 2021 yılı 4. çeyrek verileri Alphabet‘in raporunda göründü. Bu rapora göre Google, 2021 yılının son çeyreğinde 43.3 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 31.9 milyar dolar gelir elde edilmişti.

YouTube ise 2021 yılının 4. çeyreğinde 8.63 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 6.88 milyar dolar gelir elde etmişti. Tepe şirket olan Alphabet ise 2021 yılının son çeyreğinde 75.4 milyar dolar gelir elde etti. 2021 yılında ise 257.6 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin 2020 yılındaki geliri 182.5 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.