YouTube Music İlkbahar Özeti yayınladı

YouTube Music İlkbahar Özeti yayınladı

YouTube Music İlkbahar Özeti yayınladı

ABONE OL 

Bildiğimiz gibi önce Spotify ardından Apple Music ve YouTube, YouTube Music platformu olarak kullanıcılarına yıllık özet sunmaya başlamışlardı. YouTube şirketi bu durumu bir adım öteye taşıyarak mevsimlik özet yayınlamaya başlamış olabilir. Özetlerin ilki 2022 İlkbahar Özeti olarak yayınlandı.

YouTube Music İlkbahar Özeti Yayınladı

YouTube Music, Spring Recap ’22 adı altında kullanıcılarına bir özet sundu. Ana sayfada karşımıza çıkan “Bahar Özeti burada” başlığı altında özetimiz görünüyor. Özet içerisinde istatistiklerimizi içeren altı kartlık bir set ortaya çıkıyor.

İlk sayfada en iyi sanatçı ve şarkı ismiyle birlikte bunları dinlediğimiz süre, sonraki üç sayfada en iyi 5 şarkı, albüm ve sanatçılar yer alıyor. Son iki sayfada ise ilkbahar süresince en iyi üç müzik türü ve ardından en çok tercih edilen çalma listesi yer alıyor.

YouTube Music İlkbahar Özeti

YouTube Ekran Yansıtma Özelliğini Geliştiriyor

Artık telefonunuz TV ile senkronize edilecek, böylece izlediğiniz videoya telefonunuz üzerinden müdahale edebileceksiniz. Siz büyük ekranda izlerken video açıklamalarını okumak, yorum bırakmak, videoyu bir arkadaşınızla paylaşmak, bir Super Chat göndererek veya üye olarak favori içerik oluşturucularınızı desteklemek eskisinden daha kolay olacak.

YouTube Tasarım Başkanı Brynn Evans, yukarıdaki sözlerle yeni dönemi başlattı.

Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak isteyen YouTube, önce yorum kısmında değişiklik yaptı şimdi de ekran yansıtma özelliğinde. Yeni dönemde artık ekrana bir video yansıtırken yorum okuyabilir, yorum yazabilir, farklı videolar arayabiliriz. Hem de ekrana bunları yansıtmadan. Bu durum YouTube’un mobil kullanıcılara daha fazla önem verileceği açıklamasının ardından ortaya çıkan çalışmalardan yalnızca biri.

Yayınlanan raporlara göre bu özelliği kullanan insanların yüzde 80’lik kısmının TV’de YouTube videosu açıkken ikinci bir cihaz ile ilgileniyor. YouTube, ek bir cihaza gerek duymadan bu durumu mümkün kılmak amacıyla yeni özelliğini sunmuş durumda.

Şirketin yakın zamanda çok daha fazla yeni özelliği kullanıcılarına sunacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir