HBO Çernobil belgeseli fragmanını yayınladı

HBO Çernobil belgeseli fragmanını yayınladı

HBO Çernobil belgeseli fragmanını yayınladı

ABONE OL 

Geçtiğimiz yıllarda HBO tarafından bir mini dizi olarak yayınlanan Chernobyl yapımının ardından büyük bir popülerliğe Çernobil patlaması hikayesinin belgeseli için HBO tarafından çalışmalara başlandığı duyurulmuştu. HBO, Chernobyl: The Lost Tapes ismini verdiği Çernobil belgeselinin fragmanını yayınladı.

Çernobil Belgeseli Fragmanı Yayınlandı

1986 yılında birçok insanın ölümüne ve bir bölgenin tamamen yaşam değerlerini kaybetmesine neden olan Çernobil nükleer santralindeki kazanın belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

Belgeselin yönetmen koltuğunda Emmy ödüllü İngiliz yönetmen James Jones yer alırken belgesel, felakette bugüne kadar ortaya çıkmayan arşiv görüntüleri ve görgü tanıklarıyla yapılan röportajlar ortaya çıkacak.

 “Kayıtlar, felaketin büyüklüğünün ve ciddiyetinin bir portresini ve Sovyet yetkililerinin olayı örtbas etmek için neler yaptığını gösterecek” -HBO

22 Haziran tarihinde HBO Max platformunda yayınlanacak olan belgeselin ilgi görmesi bekleniyor. Bunun nedeni ise 2019 yılında yayınlanan Chernobyl mini dizisinin büyük bir popülerliğe ulaşması ve IMDb platformunda en yüksek puanlı diziler arasında yer alması oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir