Youtube kripto para kanallarını yeniden kapatmaya başladı

 Youtube kripto para kanallarını yeniden kapatmaya başladı

Youtube, 214 bin aboneye sahiop olan Altcoin Daily kanalını “yasa dışı faaliyetlere teşvik ettiği” sebebiyle kapattı. Kanal sahibi olan kardeşler duruma itiraz ettiklerini açıkladı.

Youtube Kripto Para Kanallarını Tekrar Kapatmaya Başladı

Youtube Altcoin Daily isimli kripto para içerikleri paylaşan kanalı kapattı. Kanalın sahibi olan Aaron Arnold ve Austin Arnold isimli kardeşler duruma itiraz etti ve “Bir haber/görüş kanalıyız. Asla yasa dışı bir şeyi teşvik etmedik. İtirazda bulunduk.” şeklinde açıklama yaptı.

Twitter üzerinden Youtube ile iletişime geçen Arnold kardeşler 2 gün kanallarının kapalı kalmasının ardından 3 Ağustos günü tekrardan kanallarının açıldığını duyurdu.

Youtube geçtiğimiz yılın son aylarında da benzer hareketlerde bulunmuş ve kripto para içerikleri üreten kanalları ve videoları hedef almıştı. Videoları kısıtlayan veya kanalları geçici süre kapayan Youtube, kanal sahiplerinin itirazları sonrasında kararını geri çekerek kanalları tekrardan aktifleştirmişti.

Youtube kripto para kanallarını engelliyor ancak bu kripto paraların daha fazla duyulmasına sebep oluyor. Youtube üzerinden bu tarz içeriklerin daha fazla merak edilmesine sebep oluyor. Böyle bir çelişki de yine Youtube sayesinde ortaya çıkıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir