Twitter’ı hackleyen genç Bitcoin milyoneri çıktı

 Twitter’ı hackleyen genç Bitcoin milyoneri çıktı

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden birçok ünlü kişinin hesabını hackleyen ve ortak bir tweet atarak Bitcoin adresi paylaşan gencin milyon dolarlık serveti ortaya çıktı.

Bitcoin Milyoneri Çıktı

Twitter‘da birçok ünlü kişi ve kripto para borsasını hackleyen 17 yaşındaki genç, 118 milyon dolar değerinde Bitcoin toplamıştı. Aralarında Bill Gates, Elon Musk ve Barack Obama gibi önemli isimlerin olduğu birçok kişinin Twitter hesaplarını çalarak Bitcoin adresi paylaşan Graham Ivan Clark isimli genç elde ettiği Bitcoin’leri hızlı bir şekilde satarak hedefine ulaşmıştı.

Mahkemeye çıkan Graham Ivan Clark‘ın kefaletle serbest kalması için 725.000 dolar ödeme yapması gerekiyor. Konu hakkında Clark’ın avukatı tarafından yapılan açıklamaya göre Clark 3 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Henüz 18 yaşında bile olmayan hacker Bitcoin milyoneri çıktı. Eğer bu Bitcoin’lerini kullanabilirse kefaleti ödeyip serbest kalabilir.

Neler Olmuştu?

Twitter geçtiğimiz günlerde hack skandalı ile çalkalandı. Birçok ünlü ismin doğrulanmış hesapları hacklendi. Ardından bu hesaplardan Bitcoin adresi paylaşıldı ve 2 kat ödeme vaat edildi. Twitter hemen problemi çözmeye odaklandı ve hesapların güvenliğini sağladı.

Yaklaşık 13 Bitcoin (118 bin dolar) toplanan skandalda Twitter adeta yerinden oynamıştı. Özellikle gösteri dünyasındaki isimlerin Twitter hesaplarından yapılan paylaşımların ardından hacker daha fazla Bitcoin elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir