Yerli otomobilin fabrikasının temeli bu ay atılacak

   Yerli otomobilin fabrikasının temeli bu ay atılacak

  Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobilin fabrikasının temeli bu ay atılıyor.

  Konuyla ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu açıklamalar yaptı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla tamamlandı. Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil fabrikasının temelinin Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte atmayı hedeflediklerini duyurdu.

  Yerli otomobilin fabrikasının temeli bu ay atılacak

  Tamamen elektrikli bir platform üzerinde geliştirilecek olan yerli otomobilin fabrikasının temeli doğal şartlarda Mayıs ayında Gemlik’teki bu iş için ayrılan arazide atılacaktı. Ancak Korona virüsü süreci yüzünden temel atma töreni ileri bir tarihe ertelenmişti.

  TOGG tarafından geliştirilen aracın 2022 yılı sonunda seri üretime geçmesi bekleniyordu ancak temel töreninin ertelenmesinin bu durumu etkileyip etkilemediği henüz bilinmiyor. İlk etapta yüzde 100 elektrikli SUV kategorisinde üretilecek olan yerli otomobilin ilerleyen yıllarda sedan ve hatchback versiyonları da üretilecek.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir