Yerli otomobil yoluna TOGG ismiyle devam edecek

 Yerli otomobil yoluna TOGG ismiyle devam edecek

Ülkemizdeki yerli otomobil projesi Aralık 2019 tarihinde duyurulmuştu. Projeye geçici olarak Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ismi verilmişti. TOGG CEO’Su Mehmet Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada TOGG ismiyle yola devam edeceklerini açıkladı.

TOGG İsmi Kullanılacak!

18 Temmuz 2020 tarihinde Bursa’nin Gemlik ilçesinde temeli atılan yerli otomobile olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçici olarak kullanılan TOGG ismi için birçok alternatif ortaya atılmış proje hazırlanana kadar resmi bir isim açıklanacağı duyurulmuştu. TOGG CEO’Su Mehmet Gürcan Karakaş konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıktı. Bu sebeple yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık.”

TOGG Sedan Modeli

TOGG markasının başta Avrupa Birliği olmak üzere ABD, Çin, Japonya, Azerbaycan, Kanada, Rusya ve Güney Kore‘de tescillendiğini belirten Karakaş, mevcut isimle yola devam edeceklerini açıkladı.

Yerli Otomobil Üretimde Kullanılacak Malzemeler Belli Olmuştu

Yerli otomobil malzemeleri arasında NTE ismi verilen nadir toprak elementleri kullanılacak. Bu elementler aracın kamera sistemlerinin üretiminde kullanılacak. Bu elementler tam olarak şöyle: seryum, lantanyum, neodimyum, paraseodmiyum, uranyum, toryum ve ağır nadir toprak oksitler.

Tüm bu elementlerin %99 saflıkta kullanılacağı açıklandı. Yerli otomobil kamera sistemini ise gençlerden oluşan yerli bir girişimin üstlendiği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir