WhatsApp, süresi dolan mesajları silme özelliği getiriyor

 WhatsApp, süresi dolan mesajları silme özelliği getiriyor

Dünyanın en popüler ve en çok indirilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, süresi dolan mesajları silme özelliğiyle anlık mesajlaşmaya yeni bir soluk getirmenin peşinde.

Süresi dolan mesajları silme özelliği geliyor

Şirket şimdi de platforma süreli mesaj özelliği eklemek istiyor. Yeni eklenecek olan özellikte attığınız mesajın birkaç saniye ile bir hafta arasında seçtiğiniz bir sürede otomatik olarak silinmesi amaçlanıyor. “Süresi dolan mesajlar” adı verilen özellik şu sıralarda Android için test ediliyor.

whatsapp süresi dolan mesajlar

Gizlilik ve güvenliğe odaklanılan yeni özellikle beraber şirket, kullanıcılarının uygulama deneyimini ve konforunu arttırmayı hedefliyor. Halihazırda Signal ve Telegram uygulamalarında da kullanılan özelliğin nihayet WhatsApp’a da gelecek olması kullanıcıları sevindiriyor.

Herkesin beklediği WhatsApp özelliği nihayet geliyor

WhatsApp kullanan kullanıcıların birçoğu herhangi bir grupta bulunuyor. Bu grupların sayısı arttıkça rahatsızlık verecek seviyede bildirimler oluşuyor. WhatsApp’in grupları sessize alma sürelerine bir yenisi ekleniyor.

Kullanıcıların en geç 1 yıl erteleyebildikleri bildirimler artık sonsuz kadar ertelenebilecek. Bu ayarı gerçekleştiren kullanıcı bir daha bildirim ertelemek için uğraşmayacak. Yalnızca gruplara değil normal sohbetler içinde geçerli olması bekleniyor.

Yakın zamanda yayınlanması beklenen güncelleme ile kullanıcılarla buluşacak olan özellikler merakla bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir