Yerli aşı TURKOVAC Faz-3 aşamasına geçti

Yerli aşı TURKOVAC

Yerli aşı TURKOVAC Faz-3 aşamasına geçti

ABONE OL 

Dünyayı etkisi altına alan ve hala etkilerini sürdüren Korona virüsle mücadele için birçok ülkede farklı aşılar geliştirilmeye başlanmıştı. Ülkemizde geliştirilen aşıya da geçtiğimiz haftalarda TURKOVAC ismi verilmişti. Şimdi yerli aşı TURKOVAC’ın Faz-3 aşamasına geçtiği açıklandı.

Yerli Aşı TURKOVAC Faz-3 Aşamasında!

Ülkemizde geliştirilen ve yerli aşı statüsünde yer alacak olan TURKOVAC’ın Faz-3 aşamasına geçildiği açıklandı. Sağlık Bakanlığı, Erciyes Üniversitesi ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı iş birliği ile geliştirilen aşının 3. yani son aşamasına geçildi.

Yerli aşı TURKOVAC Faz-3 aşamasına geçti

Bu aşamada toplamda 40 bin kişinin gönüllü olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı ”Gönüllü Ol” kampanyası da uygulanıyor. Prof. Dr. Mehmet Emin Kalkan tarafından aşı ve gönüllülük ile ilgili şu açıklama yapıldı:

”Bu hastaların takibi için oluşturulan alanlarda aşı gönüllülerimizi aşılıyoruz. Aşının, Faz-3 çalışmasındaki yaklaşık 40 bin gönüllünün neticeleriyle birlikte hızlıca yaygın kullanıma geçeceğini ümit ediyoruz. Türk aşısını bekleyen ve Faz-3 çalışması için gönüllü olmak isteyen tüm gönüllü vatandaşlarımızı hastanemize davet ediyoruz. e-Nabız üzerinden başvurular alınıyor. Bizlere başvuran gönüllülerin iletişim numarası geliyor. Biz bunları arayarak randevularını oluşturuyoruz. Bunun dışında da gönüllüler, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde aşılarını olabilecekler. Gönüllü olanları davet ediyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.