Yeni iPhone SE neler sunacak?

Yeni iPhone SE

Yeni iPhone SE neler sunacak?

ABONE OL 

Apple’ın 2016 yılında satışı sunduğu ilk SE modeli ile birlikte yeni bir dönem başlamıştı. Uygun fiyatlı iPhone seçeneği olarak satışa sunulan SE modelinin yeni versiyonu beklenmeye başlandı. Bununla birlikte yeni iddialar da ortaya atılmaya başlandı.

Yeni iPhone SE Sızıntıları Ortaya Çıkmaya Başladı

Apple, iPhone SE modeliyle satış başarıları yakalamaya başlamış ve bu taleple birlikte yeni SE modelleri de sunmaya başlamıştı. Apple sızıntılarıyla isminden söz ettiren MacRumors‘un iddialarına göre yeni iPhone SE modeli 6.1 inç LCD ekranıyla karşımıza çıkacak. Bu büyüklük göz önüne alındığında iPhone XR tasarımıyla yeni iPhone SE modeli karşımıza çıkabilir.

Yine ortaya çıkan iddialara göre iPhone SE, 2024 yılında karşımıza çıkacak. Ancak SE hayranları tarafından beklenen Face ID özelliğinin sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Yeni iPhone SE modelinin iPhone XR tasarımıyla karşımıza çıkması bekleniyor

iPhone 14 Serisi Ne Kadar İlgi Görüyor?

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden oluşan iPhone 14 serisinin Pro modellerinin iPhone 13 Pro modellerinden daha fazla talep gördüğü resmi rakamlardan anlaşılıyor. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Plus modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

JP Morgan analistlerine göre tarafından da benzer ifadeler kullanıldı ve Pro olmayan modellerin yeteri kadar ilgi görmediği belirtildi.

iPhone 14 Üretimi için Yeni Karar Açıklandı!

Apple, iPhone 14 için 90 milyon adetlik bir üretim planlamış ve ayrıca yüksek talep için 6 milyon adetlik ek üretim için de anlaşmaları sağlamıştı. Fakat özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin ilgi görmemesi sebebiyle bu ek üretim anlaşmasını askıya aldı.

Bloomberg’in haberine göre Apple, 2021 yılında olduğu gibi 90 milyon adetlik üretim yapacak ve ek üretime gitmeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir