Yeni iOS sürümüyle gelecek emojiler belli oldu

Yeni iOS sürümüyle gelecek emojiler belli oldu

Yeni iOS sürümüyle gelecek emojiler belli oldu

ABONE OL 

iOS 15.4 hazırlıklarında neredeyse son düzlüğe girilirken gelecek yeni emojiler de belli oldu. Eriyen yüz, parmakların arasından bakan yüz gibi farklı emojileri gördüğümüz yeni sürümde birçok ikon da eklenmiş gibi duruyor.

Yeni iOS Sürümüyle Gelecek Emojiler Belli Oldu

Yeni iOS sürümüyle gelecek emojiler
Yeni iOS Sürümüyle Gelecek Emojiler

Bazı platformlarda hamile kadın emojisine karşılık olarak hamile erkek ve hamile kişi emojisinin de ekleneceği belirtildi.

iPhone’lar Arası Aracısız Para Transferi Yapılacak

ApplePay hizmeti ile NFC çipi kullanılarak yapılması beklenen yeni ödeme uygulaması, işletmelerin kullandıkları iPhone telefonları pos cihazı gibi bir ödeme terminaline dönüştürmesini amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yalnızca iPhone’lar değil temassız kredi kartlarıyla da iPhone akıllı telefonlara aracısız para transferi yapabileceğiz. Ödeme terminaline dönüştürdüğümüz iPhone cihazımızın arkasında bulunan NFC özelliğine temassız bir kredi kartı ya da NFC özelliği olan başka bir iPhone yaklaştırdığımız zaman ödemeyi yapabileceğiz.

Apple daha önce 2019 yılında kullanıcıların cihazlarıyla ödeme yapmalarını sağlayan sanal bir ödeme sistemi olan Apple Card‘ı kullanıma sunmuştu, ardından ApplePay hizmetiyle yapılan ödemelerde ek ücret, işlem masrafı almamasıyla ve veri gizliliğine verdiği önemle takdir kazanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.