Apple Metaverse için yatırım yapıyor!

Apple Metaverse için yatırım yapıyor!

Apple Metaverse için yatırım yapıyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, geçtiğimiz günlerde sunduğu hizmetlerin abone sayısını açıkladı. Bu açıklama yapılırken Apple CEO’su Tim Cook, Metaverse konusunda açıklamalarda bulundu.

Apple Metaverse için Kolları Sıvadı

Apple tarafından yapılan son açıklamalara göre şirketin aylık 785 milyon aktif üyesi bulunuyor. Bu üyeler Apple Music, iCloud ve diğer hizmetlerden faydalanıyor. Ayrıca son 1 yılda üye sayısının 165 milyon arttığı ifade edildi.

Raporun detaylarının paylaşılmasının ardından açıklamalarda bulunan Tim Cook, kendisine yöneltilen Metaverse sorusuna cevap verdi. Apple’ın bir inovasyon şirketi olduğunu belirten Cook, hali hazırda App Store‘da 14 binden fazla AR uygulamasının yer aldığını da açıklamasında ifade etti. Ayrıca Apple’ın Metaverse alanını büyük bir potansiyel olarak gördüğü ve bu konuda yatırımların yapıldığı da yine Tim Cook tarafından açıklandı.

Apple Metaverse için yatırım yapıyor!

Birçok dünya devi şirket Metaverse alanını değerlendirmek için kolları sıvadı. Bu şirketlerin başında spor giyim denildiğinde akıllara gelen Adidas, Nike ve Puma yer alıyor. Bu şirketlerin tümü de Metaverse mağazaları açarak satışlarını Metaverse üzerinden yapmak istiyor.

Nike CEO’su John Donahoe Metaverse konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

Otantik ve bağlantılı bir markaya sahip çok yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz. Planımız RTFKT markasına yatırım yapmak, onların yenilikçi, yaratıcı topluluğuna hizmet etmek, bunları büyütmek ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletmek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.