XRP neden yükseliyor? 29 milyar dolar geride kaldı

XRP neden yükseliyor

XRP neden yükseliyor? 29 milyar dolar geride kaldı

ABONE OL 

SEC ile davası süren XRP‘nin fiyatında ciddi bir yükseliş yaşandı. 7 Mayıs 2022 tarihinden bu yana düşüş trendinde olan XRP yeniden 0.58 doları aştı. Peki XRP neden yükseliyor?

XRP Neden Yükseliyor?

Ripple şirketi tarafından geliştirilen XRP, yıllardır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir dava sürecinde bulunuyor. Dava süreci sebebiyle ciddi yükselişlerden mahrum kalan XRP yeniden yükselmeye başladı.

Yatırımcılar ise yaşanan bu fiyat artışının sebebini merak etmeye başladı. XRP ve SEC arasındaki dava sürecinin XRP lehine dönmesiyle birlikte XRP fiyatı artmaya başladı.

En son 7 Mayıs 2022 tarihinde 0.58 dolar seviyelerinde seyreden XRP, neredeyse 1 yıl sonra yeniden bu seviyeye yükseldi. Bu yükselişle birlikte XRP, 29 milyar dolarlık piyasa değerini aşarak 30 milyar dolar seviyesine doğru yükselmeye başladı.

Ripple CEO’sunda Uyarı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, özellikle SEC ile Ripple arasınaki davadan bu yana sıklıkla eleştiriler yapmaya başlamıştı. Ripple’ın birçok iş ortağının bulunması ve birçok ülkenin merkez bankaları tarafından tercih edilmesinin desteklenmesi gerekirse bu desteği görmediğini belirtiyordu.

Garlinghouse, yaptığı yeni açıklamada şu ifadeyi kullandı:

Yolun bu net kurallarını oluşturmak için zamanını ve düşüncesini harcayan birçok ülke var.

ABD’nin katı kuralları sebebiyle kripto para yatırımcıların ülkenin dışına gitmesi konusunda da uyarıda bulunan Garlinghouse, konu ile ilgili tavsiyelerde de bulundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir