CFTC Başkanı Binance açıklaması yaptı: Vergi kaçırıyorlar

CFTC Başkanı Binance

CFTC Başkanı Binance açıklaması yaptı: Vergi kaçırıyorlar

ABONE OL 

Dün akşam saatlerinde Binance’e dava açan CFTC Başkanı Rostin Behnam konu ile ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamasında Binance borsasını vergi kaçırmakla suçladı.

CFTC Başkanı Binance Açıklaması Yaptı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), dün Binance borsasına ve Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya dava açtı. Bu davaya gerekçe olarak ABD’ye sunulan bilgilerin gerçeklerler aynı olmadığıydı.

CFTC Başkanı Rostin Behnam bugün konu ile ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamasında Binance borsasının vergi kaçakçılığı yaptığını kanıtlayan belgelerin ellerinde olduğunu belirtti. Behnam, ellerinde kanıtların olduğunu ve bu kanıtların konuşacağını belirterek, bu konuda ne kadar hassas olduklarını da ifade etti.

Binance CEO’su Açıklama Yaptı

FTX’in ardından Binance’e karşı da hamle yapmaya başlayan ABD, dün Binance ve Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya CFTC kurumu aracılığıyla dava açtı. Bu davada taraftarlar, ABD’ye sunulan bilgilerin gerçek olmaması konusunda suçlandı.

Binance’in açıkladığı işlem hacimlerinin ve kâr detaylarının gerçeklerle örtüşmediğini iddia eden CFTC, ayrıca Binance CEO’sunun 300’den fazla hesabının olduğunu ve hepsiyle işlem yapıldığını ifade etti.

Binance CEO’su ise yalnızca 2 hesabının olduğunu ve kâr amaçlı işlemler yapmadığını ifade etti. Ayrıca açılan bu davalar Binance yöneticilerinin birisi tarafından ‘hayal kırıklığı‘ şeklinde yorumlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir