Xiaomi yeni katlanabilir telefon patentini almak için çalışıyor

Xiaomi yeni katlanabilir telefon

Xiaomi yeni katlanabilir telefon patentini almak için çalışıyor

ABONE OL 

Xiaomi yeni katlanabilir telefon patentini almak için çalışıyor. Geçen yılın başından beri katlanabilir akıllı telefonların üstünlüğünü gördük. Çinli üretici bunu fark eden şirketlerden biri olacak ki patent başvurusu yaptı.

Xiaomi yeni katlanabilir telefon patenti almak için çalışıyor

2019’da Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X’in beğenilerini gördük. Şimdi, birden fazla firma katlanabilir telefon üretimine geçti. Xiaomi, katlanabilir telefonunu üzerine çalışmadı veya piyasaya sürmedi. 

Xiaomi Mi MIX Alpha dışında, Xiaomi’nin katlanabilir bir telefonuna yakın bir şey görmedik. MIX Alpha bile katlanabilir ekran kullanmıyor, 360 derece surround ekran kullanıyor. 

Xiaomi Son Patenti Katlanabilir Telefon Olmayabilir

Son raporlara göre, Xiaomi cep telefonları için yeni bir tasarım patenti internet ortamına sızdı. Tarzı mevcut Xiaomi telefonlarından çok farklı. Cihazın çerçeve tasarımı çok sert ayrıca tam ekran tasarımı bulunmuyor.

Bu patente doğrudan katlanabilir bir telefon diyemesek de ön kamerası yok. Bunun anlamı, telefonun muhtemelen katlandığı ve arka kameranın bir ön kamera gibi duracağı anlamına geliyor. Alternatif olarak, bu cihaz hala geliştirilmekte olan ekran kamerası da olabilir.

Telefonun üstünde yukarı ve aşağı hareket edebilen iki dairesel parçanın olduğunu belirtmek isteriz. Bununla birlikte patent açıklamasında bu fonksiyondan özel olarak bahsedilmedi. Cihaz bir ekran altı kamera ile gelirse, iki dairesel cihazın başka işlevleri olabilir.

Raporlara göre, bundan önce Çinli üretici birçok katlanabilir telefon için patent başvurusunda bulundu. Bu patentler, Samsung Galaxy Z Flip’e oldukça benzeyen tasarımlar içeriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir