Facebook Messenger Face ID özelliğini test ediyor

Facebook Messenger Face ID özelliğini test ediyor

Facebook Messenger Face ID özelliğini test ediyor

ABONE OL 

Sosyal medyanın eski lideri Facebook yeniden zirveye oynamak adına yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu yeniliklerin içerisinde güvenlik konusunda da birçok geliştirme yapan şirket şimdi de Facebook Messenger için Face ID ile doğrulama özelliğini test ediyor.

Facebook Messenger Face ID özelliğini test ediyor

Apple’ın cihazlarının güvenliği için getirdiği ve devrim niteliği taşıyan, şimdilerde neredeyse tüm akıllı cihazlara entegre edilen Face ID özelliği şimdi de sosyal medya uygulamalarına geliyor. Facebook’un şu sıralarda test ettiği Face ID özelliği gelen aramaları cevaplandırmaya engel olmayacak.

messenger

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere Face ID özelliğinin Messenger kapandıktan sonra hemen, 1 dakika sonra, 15 dakika sonra ya da 1 saat sonra aktif edileceği konusunda seçenekler de sunuluyor.

Siz uygulamada değilken biri görüntülü veya sesli sizi arıyorsa aramaya yanıt vermek için Face ID kullanmanız zorunlu değil.

Yeni özellik sınırlı sayıda iOS kullanıcısına teste sunulmuş durumda. Şirket çalışanlarından birinin sızdırdığı bilgiye göre Facebook, kişilerin özel mesaj gibi şahsi verilerini koruması ve kontrol etmesi için daha fazla seçenek sunmak istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.