Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

Xiaomi üçüncü çeyrek raporu

Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, 2021 yılının üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Raporda şirketin bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirdeki artışı dikkatleri çekiyor.

İşte Xiaomi Üçüncü Çeyrek Raporu Detayları

Xiaomi temmuz ve eylül ayları arasını kapsayan üçüncü çeyrek raporunu yayınlandı. Bu rapora göre Çin merkezli teknoloji devi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 12.2 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin 815.8 milyon dolarlık kısmını ise kâr oluşturuyor.

Ürettiği akıllı telefonlar ve diğer ürünlerle birlikte bir ekosisteme sahip olan Xiaomi gelirini arttırmaya devam ediyor. 3. çeyrekte elde edilen geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8.2 arttırdı. Aynı şekilde kârda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 87.4 artış gösterdi.

Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı!

Xiaomi CEO’su Otomobil Açıklaması Yaptı

Xiaomi otomobil üretimi için çalışmalarına devam ediyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre şirket 2024 yılında otomobilin seri üretimini başlatmayı hedefliyor. Eğer bu hedef gerçekleşmiş olursa Xiaomi artık otomobil sektöründe de resmi olarak faaliyet gösterecek.

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet kızıştıkça şirketlerin fiyat politikaları buna göre şekilleniyor. Bu sebepten dolay şu an elektrikli otomobillerin fiyatları el yaksa da ilerleyen tarihlerde daha normal seviyelere gerilemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir