Xiaomi Türkiye fabrikası için iş ilanı yayınladı!

 Xiaomi Türkiye fabrikası için iş ilanı yayınladı!

Ülkemizde faaliyet göstermeye hazırlanan şirketler arasında yer alan Xiaomi, Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk aracılığıyla bir ilan yayınladı. Bu ilan fabrikanın yakında faaliyete geçeceği anlamına geliyor.

Xiaomi Türkiye Fabrikası İçin İş İlanı!

Ülkemizde akıllı telefon üretimi yapmak isteyen şirketler arasında yer alan Xiaomi’nin yapacağı yatırım detaylarına kavuştu. 30 milyon dolarlık yatırım yapacağı ve 2.000 kişiye istihdam sağlayacağını açıklayan şirket iş ilanı yayınlamaya başladı.

İstanbul‘un Avcılar ilçesinde kurulacak olan fabrika için Test Mühendisi ve Mühendis Teknikeri ilanı açıldı. İlan için yapılan başvuruların ardından kısa bir süre içerisinde başvurular bitti.

İrfan Öztürk, LinkedIn profilinde paylaştığı ilana yorum yapan adaylara da cevap verdi. Açılacak olan fabrikanın yeni mezunlar olmuş kişiler için iyi bir okul olacağını belirten Öztürk, ilgi için herkese teşekkür etti.

Xiaomi Türkiye'de üretim
Xiaomi Türkiye fabrikası için iş ilanı yayınladı!

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu ülkemizde açılacak olan fabrika ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.

Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir