Xiaomi tamamen kablosuz şarj teknolojisini duyurdu!

 Xiaomi tamamen kablosuz şarj teknolojisini duyurdu!

Xiaomi şarj teknolojileri üzerinde yaptığı çalışmalarla bir hayli ses getiriyor. Dün ortaya çıkan sızıntılara göre 200W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışan Xiaomi, bugün yaptığı açıklama ile tamamen kablosuz şarj teknolojisini duyurdu.

Xiaomi Tamamen Kablosuz Şarj Teknolojisi Detayları

Xiaomi oda içerisinde herhangi bir kablo ile bağlantı olmadan kablosuz şarj edebiliyor. Aynı anda birden fazla akıllı telefonu da şarj edebilen teknoloji dikkatleri üzerine çekti.

Xiaomi tamamen kablosuz şarj teknolojisi

Oda içerisine yerleştirilecek olan bir şarj istasyonu, yine o oda içerisindeki birden fazla akıllı telefonu şarj edebilecek. Bu şarj istasyonu sayesinde kablosuz ve temassız bir şekilde 5W hızlı şarj desteğini kullanıcılara sunuyor.

Mi Air Charge isimli tamamen kablosuz şarj teknolojisi, birkaç metre mesafede 5W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunacak. Yalnızca akıllı telefonlar değil akıllı saatler, akıllı bileklik ve diğer tüm giyilebilir teknolojik cihazlar bu teknoloji ile şarj edilebilecek.

Xiaomi 200W Hızlı Şarj İçin Çalışıyor

Digital Chat Station iddiasına göre Xiaomi 200W hızlı şarj desteğiyle karşımıza çıkacak. Vivo‘nun alt markası olan iQOO 7 modeliyle 120W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Xiaomi bu rekoru kırarak hızlı şarj desteği konusunda sektörde lider haline gelmek istiyor.

Xiaomi’nin sunacağı iddia edilen hızlı şarj teknolojisi kablolu, kablosuz ve ters şarj oranlarının birleşmesiyle oluşacak. Mi 10 Extreme Commemorative Edition modelinde 120W kablolu, 55W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj desteği sunan şirket toplamda 185W hızlı şarj desteği sunmuştu. Şimdi ise bu seviyeyi 200W’a yükseltmek istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir