Xiaomi tablet üretmeye yeniden başlıyor

 Xiaomi tablet üretmeye yeniden başlıyor

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi akıllı telefon tarafında yaşadığı çıkışı tablet tarafında da sürdürmek istiyor. Bir süre önce tablet üretmeyi durduran Xiaomi yeniden tablet üretmeye başlıyor.

Xiaomi Tablet Modelleri Geliyor

Xiaomi’nin üç yeni tablet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. ‘nabu‘, ‘enuma‘ ve ‘elish‘ isimli tabletlerin özelliklerine dair sızıntılarda yer alıyor. Her tabletin farklı özellikleri bulunuyor. nabu ve elish isimli modellerin sesli aramaları desteklemeyeceği, enuma isimli modelin ise desteklemesi bekleniyor.

Her üç modelde IPS LCD ekran ve 120 Hz ekran yenileme hızını barındıracak. Bu modellerin ismi henüz belli değil ancak gelen iddialara göre Mi Pad 5 Lite, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Plus olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Xiaomi tablet üretmeye yeniden başlıyor

Xiaomi Otomobil Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlenmişti. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklamıştı. Lei Jun bir canlı yayın başlattı ve Xiaomi otomobili hakkında bilgiler vermişti.

Üretilecek otomobilin Sedan ve SUV kasa tiplerine sahip olacağını belirten Lei Jun, bu modellerin fiyatlarının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağını açıklamıştı. En son lansmanda logoyu da daha oval bir hale getirildiğini belirten Jun, bunun otomobiller için daha kullanışlı olacağını belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir