Xiaomi otomobilini yarın tanıtabilir

 Xiaomi otomobilini yarın tanıtabilir

Çinli teknoloji devi Xiaomi üretim ağı giderek genişleterek faaliyetlerini sürdürüyor. Çin mikroblog sitesi Weibo‘deki Xiaomi resmi hesabından görüntüler paylaşıldı.

Xiaomi Otomobil Ortaya Çıktı

Xiaomi, Çin mikroblog sitesi Weibo‘daki resmi hesabından ürettiği iddia edilen otomobilin gölgesini gösteren bir görsel paylaştı. Ardından görsel silindi. Bu sayede yarın tanıtılacağı iddia edilen otomobil herkes tarafından görülmüş oldu. Xiaomi otomobilin görüntüsü sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Xiaomi otomobil

Paylaşılıp silinen görüntülerin ardından üretilen araba hakkında çeşitli söylentiler ortaya çıktı. Birçok kişi üretilen aracın Jeep markasının Wrangler modeline benzetildi. Paylaşımın ardından başta Çin olmak üzere tüm ülkelerde büyük bir merak oluşmaya başladı.

Xiaomi, SUV kasa tipinde bir araç üreterek otomobil pazarına giriş yapması bekleniyor. Xiaomi daha önceden de yaptığı açıklamayla ciddi bir şekilde otomobil üretme fikirlerinin olduğunu belirtmişti.

Xiaomi Para Kazanamıyor

Xiaomi akıllı telefon pazarındaki payını arttırmak için oldukça uygun fiyatlara akıllı telefon satışları gerçekleştiriyor. Sunduğu özelliklere göre gayet makul fiyatlarla gerçekleştirilen satışlar şirketin pazar payını arttırıyor ancak gelir olarak bakıldığında işler hiç de iyi gitmiyor.

Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmayla Batı Avrupa’daki akıllı telefon satışlarından en çok kâr elde eden şirketler belli oldu. 2020 yılının ilk çeyreğini gösteren verilere göre kâr seviyenini %49’unu Apple tek başına elinde tutuyor. Apple’ı %32 ile Samsung takip ediyor. Huawei’nin %7‘lik bir orana sahip olduğu yerde Xiaomi ise %2 gibi oldukça düşük bir oranla geride kalıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir