Xiaomi Mi 11T özellikleri göründü

Xiaomi Mi 11T özellikleri

Xiaomi Mi 11T özellikleri göründü

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, Mi 11T modelini yakın zamanda duyurmayı planlıyor. Akıllı telefonun duyurulmasına henüz zaman varken özellikleri XiaomiU Telegram kanalında göründü.

Xiaomi Mi 11T Özellikleri

K11R model numarasıyla görünen akıllı telefon 120 Hz ekran yenileme hızının barındığı OLED ekranla karşımıza çıkacak. Kamera olarak ise 64 megapiksel ana kamera, Sony tarafından geliştirilmiş ultra geniş açı kamera ve 3x telemakro kamerasıyla karşımıza çıkacak. Akıllı telefon gücünü ise MediaTek Dimensity 1200‘den alacak.

Xiaomi Mi 11T özellikleri göründü

5G Lideri Xiaomi!

Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre Xiaomi, yüzde 26‘lık oranıyla en fazla 5G destekli Android akıllı telefon satan şirket oldu. Rapora göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde 95 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bu akıllı telefonların 24 milyonunu ise Xiaomi sattı.

Raporda dikkat çeken bir diğer akıllı telefon üreticisi ise Huawei oldu. Son 9 çeyrekteki verilerin toplamına göre en fazla 5G destekli akıllı telefon satan şirket Huawei oldu. Toplamda 95 milyon adet 5G destekli telefon satan Huawei, maruz kaldığı yaptırımlar sebebiyle bir gerileme içerisine girmiş bulunuyor. Bu da bir süre sonra rakiplerinin gerisinde kalacağını gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.