Xiaomi Mi 11 Pro kablosuz hızlı şarj desteği tepki çekebilir

 Xiaomi Mi 11 Pro kablosuz hızlı şarj desteği tepki çekebilir

Xiaomi, 8 Şubat tarihinde Mi 11 modelinin küresel lansmanını düzenleyecek. Bu lansmandan Mi 11 Pro modelini de duyurması beklenen Çin merkezli teknoloji devi sunacağı hızlı şarj desteğiyle tepkilerin odağı olabilir.

Mi 11 Pro Kablosuz Hızlı Şarj Desteği Merakla Bekleniyor

Xiaomi, Mi 10 Ultra modelinde 120W kablolu hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Ardından Mi 11 modelinde ise 55W kablolu hızlı şarj desteği sunmuştu. 8 Şubat tarihinde duyurulması beklenen akıllı telefonun kablolu hızlı şarj desteği kullanıcıların tepkisine sebep olabilir.

İddialara göre Xiaomi, Mi 11 Pro modelinde 67W kablolu hızlı şarj desteği sunabilir. Bu seviye her ne kadar Mi 11 modelinin kablolu hızlı şarj kapasitesinden yüksek olsa da Mi 10 Ultra modelinin gerisinde kalıyor.

Mi 11 Pro‘nun çift hücreden oluşan 5.000 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Mi 11 Pro pil kapasitesi

Xiaomi 200W Hızlı Şarj İçin Çalışıyor

Digital Chat Station iddiasına göre Xiaomi 200W hızlı şarj desteğiyle karşımıza çıkacak. Vivo‘nun alt markası olan iQOO 7 modeliyle 120W hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Xiaomi bu rekoru kırarak hızlı şarj desteği konusunda sektörde lider haline gelmek istiyor.

Xiaomi’nin sunacağı iddia edilen hızlı şarj teknolojisi kablolu, kablosuz ve ters şarj oranlarının birleşmesiyle oluşacak. Mi 10 Extreme Commemorative Edition modelinde 120W kablolu, 55W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarj desteği sunan şirket toplamda 185W hızlı şarj desteği sunmuştu. Şimdi ise bu seviyeyi 200W’a yükseltmek istiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir