Xiaomi insansız akıllı telefon üretimi planlıyor!

Xiaomi en büyük 3. akıllı telefon üreticisi

Xiaomi insansız akıllı telefon üretimi planlıyor!

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon üretimi için en az sayıda insanla çalışacak bir fabrika inşaatı başlattı. Bu fabrikanın en büyük özelliği ise neredeyse insansız bir üretim gerçekleştirecek olması olacak.

Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi için İnsansız Fabrika Hedefliyor

Mazisi oldukça kısa ancak yaptığı çıkışlarla en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi, şimdi büyük bir adım daha atıyor. Bu adımda en az sayıda insanın çalışacağı bir fabrika açacak olan şirket, her üç saniye bir akıllı telefon üretimi hedefliyor.

Bu üretim gerçekleştirilebilirse eğer bir rekor elde edilmiş olacak. Ayrıca Xiaomi, yılda 10 milyon akıllı telefon hedefine ulaşmak istiyor. İnşaatı başlayan fabrikanın 2023 yılından itibaren üretime geçeceği ve şirkete yılda 9.3 milyar dolarlık bir gelir sağlaması bekleniyor.

Xiaomi insansız akıllı telefon üretimi planlıyor!

Xiaomi Çalışanlarına Hisse Verdi!

Xiaomi Group, şirkette çalışan seçkin çalışanlara, genç ve yeni mezun mühendislere ve tecrübeli mühendislere kişi başı 470 bin Hong Kong doları (60.500 dolar) değerinde hisse dağıttı. Toplamda 1.84 milyar Hong Kong dolar (yaklaşık 240 milyon dolar) dağıtan şirket toplamda 3.904 çalışanına 70.232 milyon adet hisse dağıtmış olacak.

Xiaomi kısa mazisine rağmen üretmiş olduğu ürünlerle kısa sürede dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmayı başardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.